Masaż klasyczny. Intensywny Kurs Stacjonarny (50h).

 

Masaż klasyczny jest podstawową formą pracy z ciałem i każdy terapeuta powinien zaczynać swoją przygodę z terapią właśnie od tej formy pracy, gdyż pozwala ona na poznanie podstawowych technik, naukę odpowiedniej palpacji oraz wyrabia jakość dotyku. Masaż klasyczny jest podstawą wszystkich innych masaży, jak również jest pomocy w wielu koncepcjach i metodach fizjoterapeutycznych. Masaż klasyczny jest wykorzystywany w odnowie biologicznej sportowców, jako zabieg SPA, jak również w domowej prewencji stresu i przemęczenia.

 

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w godzinach: 18-21.

Kurs zakończony jest egzaminem. Po kursie istnieje możliwość odbycia praktyk. Uczestnicy otrzymują certyfikaty ukończenia kursu w języku polskim i angielskim. Chęć otrzymania certyfikatu w innym języku należy zgłosić w trakcie kursu. Zajęcia odbywają się w małych grupach dając możliwość indywidualnej pracy z instruktorem.

 

Instruktor: Tomasz Zagórski

Międzynarodowy szkoleniowiec, przez 15 lat poprowadził ponad 200 szkoleń i wykładów w kilkunastu krajach na 4 kontynentach. Terapeuta sportowy pracujący z zawodnikami na najwyższym poziomie sportowym (patrz Tabela Medalowa). Masażysta z ponad dwudziestoletnim stażem pracy.

 

Cena: 650zł. Cena dla studentów: 550zł

Aby zarezerwować miejsce na liście należy wpłacić zadatek w wysokości 150zł.

Informacje i zapisy: info@handson.pl

 

Kurs Anatomii Palpacyjnej i Punktów Spustowych.

 

Czterodniowy kurs anatomii palpacyjnej, kinezjologii i postępowania w terapii punktów spustowych w oparciu o światowy bestseller Andrew Biela Trail Guide to the body

Kurs ten ilustrowany jest oryginalnymi prezentacjami powerpoint, książką, dodatkowymi zdjęciami pacjentów z naniesionymi na ich ciało rysunkami mięśni i struktur kostnych. Studenci otrzymują kolorowy skrypt i dostęp do materiałów video online oraz mini-atlas punktów spustowych

 

Opis kursu

W trakcie czterech dni skupimy się na koncepcie i zasadach anatomii palpacyjnej i kinezjologii. Celem tego kursu jest wykształcenie u studentów umiejętności precyzyjnej palpacji ciała i jego struktur. Solidna wiedza i zrozumienie w jaki sposób mięśnie pracują wspólnie jako aparat ruchu jest podstawą dla wszystkich innych sposobów terapeutycznej pracy z ciałem. Dodatkowo na kursie tym zostanie przedstawiony postępowanie z punktami spustowymi oraz ich najczęstsze miejsca występowania.

Cele kursu
  •   Pokazanie i nauczenie wykorzystywania umiejętności palpacji, jako podstawy diagnozy i interwencji terapeutycznej w terapiach manualny
  •   Nauka terapii punktów spustowych
  •   Pogłębienie umiejętności palpacji i precyzyjnego dotyku.
  •   Kształcenie dobrze przygotowanych do pracy terapeutów.
  •   Dzięki unikalnym pomocom dydaktycznym stworzenie najlepszych warunków do nauki
  •   Pogłębienie zrozumienia terminologii anatomicznej
Palpacja

Palpacją nazywamy użycie dłoni jako narzędzia do zlokalizowania i zidentyfikowania różnych struktur i tkanek w ciele człowieka. Palpacja to umiejętność do wychwycenia i „wsłuchania się” w odczucia płynące z z ciała pacjenta poprzez dłonie terapeuty. Jest to wiedza w jaki sposób ciało reaguje na dotyk. Kształcenie i pogłębianie tej kinestetycznej umiejętności jest podstawą dla właściwej aplikacji technik terapii manualnych.

Kinezjologia

Kinezjologia to nauka o relacjach I interakcjach mięśni, stawów, ścięgien i więzadeł oraz układu nerwowego w ruchu człowieka. Złożoność różnych aktywności bazujących na równowadze, wewnętrznych relacjach i biomechanice tych składników anatomicznych. Podstawy kinezjologii są nieodzowne w terapiach manualnych i pracy z ciałem. Kinezjologia daje nam podstawy dla zrozumienia normalnych struktur anatomicznych i funkcji

Jakość dotyku

Jakoś dotyku to intencja oraz sposób dotyku w trakcie „położenia dłoni” na ciele pacjenta i w trakcie szukania stosownej tkanki. Gdy właściwie stosowany, sam sposób uważnego dotyku może mieć efekt terapeutyczny. Jest to umiejętność różnorodnego ułożenia dłoni i sposobu zastosowania nacisku tak by osiągnąć żądaną głębokość. Świadomość tego jak nasze dłonie są odczuwane na ciele przez pacjenta jest niezbędna dla podtrzymania odpowiednich relacji z nim.

Sukces zawodowy w zawodzie fizjoterapeuty czy masażysty w dużym stopniu zależy od tej podstawowej wiedzy: jak właściwie odnaleźć dane tkanki i struktury w ciele po to by móc zastosować na nich wybrane techniki. Odnosi się do wszystkich metod pracy z ciałem. Od chiropraktyki, osteopatii po masaż, a nawet kosmetologię.

 

Oprócz wymienionych poniżej głównych tkanek mięśni i ich punktów spustowych, na kursie omówiony i przedstawiony zostanie sposób lokalizacji na ciele punktów kostnych, stawów (oraz opis ich funkcji) i tkanki łącznej, przegrody międzymięśniowe grup mięśniowych i pojedynczych mięśni, warstwowość budowy ciała i elementy palpacji trzewi.

 

Prowadzący: Mariusz Kurkowski

Certyfikowany instruktor Anatomy Trains. Absolwent fizjoterapii i terapeuta manualny. W 1999 roku pod okiem osteopaty Mike Hovi’ego ukończył szkołę masażu klinicznego Soma Institute w Chicago i rozpoczął pracę w Elizabeth Arden Spa. Współpracował tam ze specjalistami w zakresie chiropraktyki i akupunktury. Od 2004 roku mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzi prywatną praktykę (www.holycombe.com). W 2012 roku ukończył szkolenie KMI Anatomy Trains Toma Myers’a i wyspecjalizował się w dziedzinie Integracji Strukturalnej. Obecnie jest studentem Barral Institute na kierunku manipulacji trzewnych. Współpracuje z dr Robertem Schleipem – niemieckim naukowcem i rolferem, który powołał Fascia Research Group i buduje system ćwiczeń powięzi Fascial Fitness. Mariusz współpracuje również z terapeutami i specjalistami związanymi z Energy Medicine i Zero Balancing. Tłumaczy z języka angielskiego  kursy terapii manualnej oraz książki.

 

Czas trwania kursu: 4 dni  Data zostanie podana niebawem.

Cena: 1500zł

Zadatek gwarantujący miejsce na liście: 250zł

 

Informacje i zgłoszenia: info@handson.pl