Światowa nowość – balsamowanie miękkie!

Druga edycja kursu sekcyjnego dla terapeutów!

The Fascial Human with Julian Baker.

Data: 25 – 29 czerwca 2018r,

Miejsce: Katowice

Cena: Early Bird – 6500 zł (zgłoszenie do 15 sierpnia 2017r)

Cena regularna – 7000 zł (zgłoszenie po 15 sierpnia 2017r)

(1000 zł zadatek potwierdzający miejsce na liście)

Zniżka grupowa – informacje poprzez: info@handson.pl

Informacje o kursie – PDF The Fascial Human 2018 OpisPL

Zgłoszenia ONLINE

 

 

Nowość!!! 

Embryo in motion.

Prowadzący: Jaap van der Wal (Holandia)

Druga edycja kursu w 2018r. Dokładną datę podamy niebawem. Zapraszamy do zgłoszenia uczestnictwa poprzez info@handson.pl

 

Informacje o kursie – PDF.

Strategia Odnowy w Sporcie.

Prowadzący: Tomasz Zagórski

Cena: 900zł, zaliczka 200zł

Cena dla studentów: 700zł

Miejsce: Kraków

Data: 9-10 grudnia 2017

Zgłoszenie ONLINE

Szkolenie dla fizjoterapeutów i innych specjalistów pracujących w sporcie dające solidną porcję wiedzy teoretycznej oraz możliwość praktycznej jej aplikacji. Jest to autorskie szkolenie prezentujące najnowszą wiedzę oraz przegląd praktycznych rozwiązań w odnowie biologicznej opartych na wieloletnim doświadczeniu autora w pracy ze sportowcami na poziomie olimpijskim, potwierdzonych licznymi sukcesami jego zawodników.

Trening sportowy obecnie osiągnął poziom maksymalnych obciążeń organizmu i trudno znaleźć rezerwy w jego optymalizacji. Odnowa biologiczna daje okazję do szukania możliwości poprawy wyniku, i wielu topowych zawodników i trenerów korzysta z tej okazji. Bądź jak oni! Poznaj najnowsze trendy, złote reguły obowiązujące w branży oraz użyteczne „triki”. Naucz się programować swoją pracę w sporcie tworząc optymalne strategie odnowy. Bądź skuteczny!  Bądź o krok przed innymi!

Program:

 • Teoria treningu sportowego.
 • Czynniki decydujące o sukcesie w sporcie.
 • Zmęczenie, odpoczynek, superkompensacja.
 • Przemęczenie, przetrenowanie – rodzaje, monitorowanie i zapobieganie.
 • Środki i metody odnowy – zasady stosowania (co? jak? kiedy? ile? kiedy NIE?).
 • Doświadczenia własne – co działa a co nie?
 • Indywidualizacja i programowanie odnowy.
 • Skuteczna współpraca z trenerem.
 • Psychospołeczne aspekty pracy w sporcie (sporty indywidualne, grupowe, juniorzy, praca z kobietami).
 • Obóz regeneracyjny – czy rzeczywiście jest tak ważny?
Dla kogo?

Terapeuci (niezależnie od specjalizacji) pracujący ze sportowcami na każdym poziomie zaawansowania. Studenci, kandydaci na terapeutów sportowych.

Cupping in Sport.

Prowadzący: Tomasz Zagórski

Cena 700zł,  zaliczka 200zł

Miejsce: Kraków

Data: 17-18 marca 2018r (Nowy termin)

Zgłoszenie ONLINE

Zastosowanie baniek w terapii znane i z powodzeniem stosowane jest od lat. W sporcie również nie jest to nowość, gdyż tzw masaż bańką chińską wykorzystuje wielu terapeutów, jednak dopiero Igrzyska w Rio za sprawą amerykańskiego pływaka Michaela Phelpsa spowodowały renesans terapii próżniowej z wykorzystaniem baniek. Terapia bańką jest jedną z nielicznych terapii używającej odwrotnego bodźca (podciśnienia) w stosunku do powszechnie stosowanych różnych form ucisku, co czyni ją niezwykle atrakcyjną pod względem fizjologii, jak również marketingu. Istnieje wiele rodzajów terapii bańkami, na szkoleniu uczestnicy poznają teorię i będą mieli okazję praktycznego zastosowania baniek tradycyjnych (ogniowych), bezogniowych (różnych odmian), elastycznych (bańka chińska) oraz nowatorskiego systemu podciśnieniowego HeVaTech.

W części teoretycznej przedstawiony zostanie fizjologiczny mechanizm działania bańki na tle najnowszej wiedzy nt bólu wraz z przedstawieniem efektów działania poszczególnych średnic baniek na poszczególne warstwy tkanek na podstawie badań USG. Przedstawione zostaną wskazania i przeciwwskazania oraz zasady BHP podczas aplikacji baniek, jak również zasady aplikacji baniek w procesie odnowy biologicznej.

W części praktycznej uczestnicy zdobędą umiejętność praktycznej aplikacji poszczególnych rodzajów baniek oraz wykorzystanie trzech podstawowych technik: statyczna-statyczna, dynamiczna-statyczna i statyczna-dynamiczna.

 

 

Rozgrzewka Przedstartowa.

Prowadzący: Tomasz Zagórski

2 dni, cena 800zł Zaliczka 200zł

Miejsce: Kraków

Data: 6-7 stycznia 2018

Zgłoszenie ONLINE

Maksymalny wynik podczas zawodów sportowych jest celem treningu każdego sportowca. Aby go osiągnąć wymagane jest odpowiednie pobudzenie i optymalne przygotowanie narządu ruchu poprzez rozgrzewkę przedstartową. Wielu trenerów stosuje minimalistyczną rozgrzewkę opartą często na nawykach z czasów, gdy sami byli zawodnikami. Praktyka pokazuje, że najlepsze efekty przynosi połączenie starych kanonów rozgrzewki, nowej, ugruntowanej badaniami wiedzy oraz najnowszych „trików” stosowanych przez sportowców i trenerów odnoszących znaczące sukcesy w sporcie. Jest to autorskie szkolenie prezentujące najnowszą wiedzę oraz wiele praktycznych rozwiązań optymalizacji rozgrzewki opartych na wieloletnim doświadczeniu w pracy ze sportowcami na poziomie olimpijskim.

 

Program
 • Przegląd teorii dotyczących rozgrzewki.
 • Cele rozgrzewki z uwzględnieniem specyfiki różnych dyscyplin.
 • Środki i metody wspomagające rozgrzewkę.
 • Rola „ wcierek”, tapów, i innych gadżetów w rozgrzewce.
 • Passive Functional Release.
 • Active Myofascial Release.
 • Rozgrzewka jako element mentalnego przygotowania do startu.
 • Programowanie rozgrzewki, logistyka terapeuty podczas zawodów  sportowych.
 • Rozgrzewka w różnych warunkach klimatycznych.

 

Dla kogo?

Terapeuci (niezależnie od specjalizacji) pracujący ze sportowcami na każdym poziomie zaawansowania. Studenci, kandydaci na terapeutów sportowych.

 

 

Active Myofascial Release.

Aktywne Techniki Rozluźniania Mięśniowo-Powięziowego (AMR) to autorski kurs mający na celu dostarczenie uczestnikom nowatorskich technik uwalniania mięśniowo-powięziowego z wykorzystaniem ukierunkowanego ruchu pacjenta. Bazując na ocenie strukturalnej (postawy) i funkcjonalnej (ruch) terapeuta aplikuje efektywny wzorzec ruchowy zmieniający patologiczne nawyki na poziomie strukturalnym poprzez manualne uwolnienie restrykcji oraz na poziomie funkcjonalnym poprzez torowanie nowych wzorców zgodnie z zasadą Idy Rolf: „Put it where it belongs and call for a movement” (umieść tkankę na właściwym miejscu i wywołaj ruch).

Uczestnicy poznają lokalne techniki uwalniania w obrębie poszczególnych stawów oraz globalne techniki oparte na wykorzystaniu połączeń mięśniowo-powięziowych w całym ciele.

 

Cena 800zł, zaliczka 200zł

Miejsce: Kraków

Data: 17-18 luty 2018r (Nowy termin)

Zgłoszenie ONLINE

 

 

TERAPIA TRZEWNA. Wybrane zagadnienia dla fizjoterapeutów i terapeutów manualnych.

 

Podczas szkolenia omówiona zostanie historia metod, wskazania i przeciwwskazania do ich wykonywania, przedstawione zostaną techniki pracy trzewnej. Kursanci poznają różne podejścia do terapii wisceralnej, nauczą się klinicznej pracy na najważniejszych narządach wewnętrznych.W ramach zagadnień szkolenia przedstawimy cztery koncepcje manipulacji wisceralnych:

– Jean-Pierre Barral,

– Georges Finet and Christian William,

– William i Michael Kuchera,

– Frank Chapman.

 

Wszystkie cztery koncepcje pomimo różnic w ich podejściu do terapii bazują na wspólnym mianowniku jakim jest anatomia i połączenia funkcjonalne,strukturalne oraz emocjonalne w ciele.

 

Prowadzący: dr n.k.f. Łukasz Czubaszewski, praktykujący osteopata,

Dyrektor Rehasol Clinic Sp Z O.O.

Pracownik naukowy AWF- Poznań

Asystent w Osteopathie Schule Deutschland

Koordynator sztabu medycznego Polskiego Związku Hokeja na Trawie

 

Termin: 3-4 marca 2018r

Miejsce: Kraków

Cena za kurs: 900 zł, zadatek 200zł gwarantuje rezerwację miejsca

 

Informacje i zgłoszenia: info@handson.pl

 

 

OCENA WIZUALNA W PRACY STRUKTURALNEJ

Termin: termin kolejnej edycji podamy wkrótce

 

Zgłoszenia: info@handson.pl

 

Zmień PATRZENIE na pacjenta na WIDZENIE jego wzorców strukturalnych!

Celem kursu jest przedstawienie zasad tworzenia strategi terapii w oparciu o wizualną ocenę pacjenta. Analizie podlega zarówno statyczna ocena struktury, jak również ocena funkcji w podstawowych czynnościach lokomocyjnych. W części teoretycznej szkolenia wykorzystana będzie uznana koncepcja łańcuchów mięśniowo-powięziowych, teoria biotensegracji, omówione zostaną zagadnienia uwalniania mięśniowo-powięziowego. W części praktycznej uczestnicy poznają poszczególne etapy tworzenia strategii terapii, będą ćwiczyć ocenę wizualną (statyczną i dynamiczną) i zdobędą cenne wskazówki praktyczne w tego rodzaju pracy. Ważną częścią pracy jest połączenie praktycznego połączenia oceny, terapii i re-ewaluacji.

 

Nowość! Po raz pierwszy w Polsce!

AKUPUNKTURA METODĄ IGŁOTERAPII NIEINWAZYJNEJ.

Klawiterapia, klawipunktura i klawipresura w holistycznym usprawnianiu człowieka.

Prowadzący: Dr Aleksander Bielecki 

Miejsce: Kraków.

Data: podamy niebawem

Informacje i zgłoszenia: info@handson.pl