Światowa nowość – balsamowanie miękkie!

Druga edycja kursu sekcyjnego dla terapeutów!

The Fascial Human with Julian Baker.

Data: Kolejna edycja kursu sekcyjnego w 2019.

Miejsce: Katowice

Zapraszamy do zarezerwowania miejsca na liście (info@handson.pl)

 

 

 

 

Techniki Pracy Strukturalnej

Inwestycja, która szybko się zwraca i pracuje na inne kursy!

Podstawowe narzędzia pracy dla fizjoterapeutów terapeutów manualnych i masażystów, korzystających z technik powięziowych, MTG, Integracji Strukturalnej, pracy Toma Myersa, Roberta Schleipa i innych wiodących specjalistów w tej dziedzinie. Zebrane w jednym miejscu i zintegrowane w spójną strategię pracy strukturalnej. Ponadto uczestnicy poznają podstawowe techniki Active Myofascial Release wspierające techniki manualne.

Kurs ma charakter zajęć praktycznych, uczestnicy otrzymują skrypt z technikami.

Miejsce: PWSZ Tarnów

Data: 15-16 listopada 2018r

Godziny zajęć: 9 – 17

Cena 900zł

Cena dla studentów: 700zł

Cena dla pracowników PWSZ: 500zł.

Zadatek gwarantujący miejsce na liście: 200zł

Zgłoszenie ONLINE

 

 

Strategia Odnowy w Sporcie.

Prowadzący: Tomasz Zagórski

Cena: 900zł, zadatek 200zł

Cena dla studentów: 700zł

Miejsce: Kraków

Data: 27-28 października 2018

Zgłoszenia: info@handson.pl

Szkolenie dla fizjoterapeutów i innych specjalistów pracujących w sporcie dające solidną porcję wiedzy teoretycznej oraz możliwość praktycznej jej aplikacji. Jest to autorskie szkolenie prezentujące najnowszą wiedzę oraz przegląd praktycznych rozwiązań w odnowie biologicznej opartych na wieloletnim doświadczeniu autora w pracy ze sportowcami na poziomie olimpijskim, potwierdzonych licznymi sukcesami jego zawodników.

Trening sportowy obecnie osiągnął poziom maksymalnych obciążeń organizmu i trudno znaleźć rezerwy w jego optymalizacji. Odnowa biologiczna daje okazję do szukania możliwości poprawy wyniku, i wielu topowych zawodników i trenerów korzysta z tej okazji. Bądź jak oni! Poznaj najnowsze trendy, złote reguły obowiązujące w branży oraz użyteczne „triki”. Naucz się programować swoją pracę w sporcie tworząc optymalne strategie odnowy. Bądź skuteczny!  Bądź o krok przed innymi!

Program:

 • Teoria treningu sportowego.
 • Czynniki decydujące o sukcesie w sporcie.
 • Zmęczenie, odpoczynek, superkompensacja.
 • Przemęczenie, przetrenowanie – rodzaje, monitorowanie i zapobieganie.
 • Środki i metody odnowy – zasady stosowania (co? jak? kiedy? ile? kiedy NIE?).
 • Doświadczenia własne – co działa a co nie?
 • Indywidualizacja i programowanie odnowy.
 • Skuteczna współpraca z trenerem.
 • Psychospołeczne aspekty pracy w sporcie (sporty indywidualne, grupowe, juniorzy, praca z kobietami).
 • Obóz regeneracyjny – czy rzeczywiście jest tak ważny?
Dla kogo?

Terapeuci (niezależnie od specjalizacji) pracujący ze sportowcami na każdym poziomie zaawansowania. Studenci, kandydaci na terapeutów sportowych.

Cupping in Sport.

Prowadzący: Tomasz Zagórski

Cena 700zł,  zadatek 200zł

Miejsce: Poznań

Data: 1 – 2 września 2018

Zgłoszenie ONLINE

Zastosowanie baniek w terapii znane i z powodzeniem stosowane jest od lat. W sporcie również nie jest to nowość, gdyż tzw masaż bańką chińską wykorzystuje wielu terapeutów, jednak dopiero Igrzyska w Rio za sprawą amerykańskiego pływaka Michaela Phelpsa spowodowały renesans terapii próżniowej z wykorzystaniem baniek. Terapia bańką jest jedną z nielicznych terapii używającej odwrotnego bodźca (podciśnienia) w stosunku do powszechnie stosowanych różnych form ucisku, co czyni ją niezwykle atrakcyjną pod względem fizjologii, jak również marketingu. Istnieje wiele rodzajów terapii bańkami, na szkoleniu uczestnicy poznają teorię i będą mieli okazję praktycznego zastosowania baniek tradycyjnych (ogniowych), bezogniowych (różnych odmian), elastycznych (bańka chińska) oraz nowatorskiego systemu podciśnieniowego HeVaTech.

W części teoretycznej przedstawiony zostanie fizjologiczny mechanizm działania bańki na tle najnowszej wiedzy nt bólu wraz z przedstawieniem efektów działania poszczególnych średnic baniek na poszczególne warstwy tkanek na podstawie badań USG. Przedstawione zostaną wskazania i przeciwwskazania oraz zasady BHP podczas aplikacji baniek, jak również zasady aplikacji baniek w procesie odnowy biologicznej.

W części praktycznej uczestnicy zdobędą umiejętność praktycznej aplikacji poszczególnych rodzajów baniek oraz wykorzystanie trzech podstawowych technik: statyczna-statyczna, dynamiczna-statyczna i statyczna-dynamiczna.

 

 

Rozgrzewka Przedstartowa.

Prowadzący: Tomasz Zagórski

2 dni, cena 800zł, zadatek 200zł

Miejsce: Kraków

Data: 12-13 maja 2018

Zgłoszenie ONLINE

Maksymalny wynik podczas zawodów sportowych jest celem treningu każdego sportowca. Aby go osiągnąć wymagane jest odpowiednie pobudzenie i optymalne przygotowanie narządu ruchu poprzez rozgrzewkę przedstartową. Wielu trenerów stosuje minimalistyczną rozgrzewkę opartą często na nawykach z czasów, gdy sami byli zawodnikami. Praktyka pokazuje, że najlepsze efekty przynosi połączenie starych kanonów rozgrzewki, nowej, ugruntowanej badaniami wiedzy oraz najnowszych „trików” stosowanych przez sportowców i trenerów odnoszących znaczące sukcesy w sporcie. Jest to autorskie szkolenie prezentujące najnowszą wiedzę oraz wiele praktycznych rozwiązań optymalizacji rozgrzewki opartych na wieloletnim doświadczeniu w pracy ze sportowcami na poziomie olimpijskim.

 

Program
 • Fizjologia w kontekście rozgrzewki.
 • Cele rozgrzewki z uwzględnieniem specyfiki różnych dyscyplin.
 • Środki i metody wspomagające rozgrzewkę.
 • Rola „ wcierek”, tapów, i innych gadżetów w rozgrzewce.
 • Passive Functional Release.
 • Active Myofascial Release.
 • Rozgrzewka jako element mentalnego przygotowania do startu.
 • Programowanie rozgrzewki, logistyka terapeuty podczas zawodów  sportowych.
 • Rozgrzewka w różnych warunkach klimatycznych.
Dla kogo?

Terapeuci (niezależnie od specjalizacji) pracujący ze sportowcami na każdym poziomie zaawansowania. Studenci, kandydaci na terapeutów sportowych.

 

 

OCENA WIZUALNA W PRACY STRUKTURALNEJ

Termin: 1 – 2 grudnia 2018, Kraków.

Cena: 800 zł

Informacje i zgłoszenia: info@handson.pl

 

Zmień PATRZENIE na pacjenta na WIDZENIE jego wzorców strukturalnych!

Celem kursu jest przedstawienie zasad tworzenia strategi terapii w oparciu o wizualną ocenę pacjenta. Analizie podlega zarówno statyczna ocena struktury, jak również ocena funkcji w podstawowych czynnościach lokomocyjnych. W części teoretycznej szkolenia wykorzystana będzie uznana koncepcja łańcuchów mięśniowo-powięziowych, teoria biotensegracji, omówione zostaną zagadnienia uwalniania mięśniowo-powięziowego. W części praktycznej uczestnicy poznają poszczególne etapy tworzenia strategii terapii, będą ćwiczyć ocenę wizualną (statyczną i dynamiczną) i zdobędą cenne wskazówki praktyczne w tego rodzaju pracy. Ważną częścią pracy jest połączenie praktycznego połączenia oceny, terapii i re-ewaluacji.

 

 

Nowość!!! 

Embryo in motion.

Prowadzący: Jaap van der Wal (Holandia)

Druga edycja kursu w 2018r. Dokładną datę podamy niebawem. Zapraszamy do zgłoszenia uczestnictwa poprzez info@handson.pl

Informacje o kursie – PDF.