Archiwum

 

Fascia Research Congress 2015

We wrześniu 2015r odbył się w Waszyngtonie czwarty Fascia Research Congress. Jest to największe wydarzenie skupiające naukowców i praktyków pracujących w dziedzinie powięzi na Świecie.
HandsOn reprezentowany był przez Tomasza Zagórskiego, który zaprezentował poster nt. Uwalniania powięzi w wodzie – naszej autorskiej koncepcji pracy z ciałem.
Wielu wykładowców Kongresu będzie również prowadzić swoje szkolenia w Krakowie (Veeming, Schleip, van der Wal). Zapraszamy na spotkanie z tymi wybitnymi specjalistami!

 

 

Prof Gracovetsky i Spinal Engine

Spinal Engine to koncepcja opracowana przez Prof Gracovetskiego przedstawiająca ludzką lokomocję w innym świetle, niż robi to tradycyjna biomechanika. Prof Gracovetsky udowodnił, że „napędem” nie są nogi lecz struktury tkanek miękkich odcinka lędźwiowego kręgosłupa i powiązane z nimi łańcuchy mięśniowo-powięziowe.
Prof Gracovetsky znany jest w środowisku ze swojej erudycji, a zwłaszcza z zadawania (czasem niewygodnych) pytań oraz wysuwania bardzo ciekawych konkluzji. Mieliśmy okazję zdobywać tę cenną wiedzę na pierwszym w Polsce szkoleniu Spinal Engine, organizowanym przez HandsOn w Krakowie.
Kolejne szkolenie Spinal Engine w 2017r. Zapraszamy!

Fascia Summer School Ulm

5 września 2014r podczas kolejnej edycji Fascia Summer School w niemieckim Ulm Tomasz Zagórski przedstawił wykład pt „Uwalnianie mięśniowo-powięziowe w wodzie”.
Ta pionierska praca, której współautorem jest Mariusz Kurkowski spotkała się z dużym zainteresowaniem, ciepłym przyjęciem i ciekawą dyskusją. Dziękujemy dr Robertowi Schleipowi za cenne uwagi dotyczące koncepcji pracy z powięzią w wodzie.

Fourie – Blizny w ujęciu powięziowym

W dniach 6-7 września 2014r w Krakowie po raz pierwszy w Polsce mieliśmy okazję gościć wybitnego południowoafrykańskiego fizjoterapeutę Willema Fourie, który dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie terapii blizn. Osoba prowadzącego jak i sam temat okazał się bardzo ciekawy i w związku z tym postanowiliśmy, że będziemy organizować kolejne szkolenia, w tym rozwijające. Drugie szkolenie odbyło się w marcu 2015r, również w Krakowie i dotyczyło zagadnień związanych z pracą na bliznach w okolicach kończyn dolnych.
Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia Zrozumienie systemu łącznotkankowego i tworzenia się blizn – terapia po mastektomii, które odbędzie się w Krakowie, w 2017r.

 

Mistrzostwa Europy Zurich 2014

Miło nam poinformować, iż nasz podopieczny, francuski sprinter Christophe Lemaitre zdobył trzy medale podczas Mistrzostw Europy Zurich 2014. Dwa srebrne w biegach na 100m i 200m oraz brązowy w sztafecie 4x100m.

Gratulacje!!!

Christophe Lemaitre – medal na Bahamach!

Miło nam poinformować o sukcesie naszego podopiecznego – Christophe Lemaitre. Jest to najszybszy nie Afro-Amerykański sprinter w historii, który w tym sezonie zdecydował się korzystać z usług terapeutycznych Tomasza Zagórskiego z HandsOn zdobył wraz z francuską ekipą brązowy medal w sztafecie 4x200m na MŚ. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszą część sezonu licząc na kolejne sukcesy i medale, zwłaszcza na ME Zurych 2014.

Fascial Fitness Basic

W dniach 14 – 15 lutego 2014r odbył się kolejny kurs podstawowy Fascial Fitness, poprowadzony tym razem przez Divo Muller, która w doskonały sposób przedstawiła idee treningu powięzi wzbogacając o perfekcyjny pokaz ćwiczeń. Kurs ten przygotował kolejną grupę kandydatów do kursu trenerskiego, którzy jako pierwsi w naszym kraju uzyskają uprawnienia Trenerów Fascial Fitness i wprowadzą tę formę zajęć do swoich klubów.

Szczególne podziękowania dla Mariusza Kurkowskiego za tłumaczenie oraz firmy Habys za dostarczenie sprzętu.

Wykład w Wilnie

29 października 2013r Tomasz Zagórski poprowadził wykład „Anatomy Trains – wprowadzenie do koncepcji pracy powięziowej” na Wydziale Fizjoterapii University of Applied Science w Wilnie.

Prezentowane możliwości jakie daje zastosowanie koncepcji Anatomy Trains spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem studentów i wykładowców. Okazało się również, że jest to zupełna nowość na Litwie.

Fascial Fitness w Krakowie

Pierwszy w naszym kraju kurs Fascial Fitness przeszedł do historii. Dziękujemy za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i wspólne tworzenie jego atmosfery, zadawanie pytań, udział w „dziwnych” ćwiczeniach, taniec.
Dr Robert Schleip zaprezentował najwyższą fachowość w swojej dziedzinie, umiejętność dostosowania przekazywania treści dobranych do różnych odbiorców, naukowy krytycyzm do powszechnych poglądów (w tym swoich). A co najważniejsze zaszczepił pasję do poznawania powięzi, eksplorowania możliwości jej treningu, właściwości i możliwości zastosowań w różnych dziedzinach. Dodatkowo dał nam narzędzie w postaci treningu Fascial Fitness, doskonale nadające się dla klubów fitness ale i również dla sportu i rehabilitacji.
W rozmowie podsumowującej kurs Dr Schleip wysoko ocenił poziom naszych studentów na podstawie zadawanych pytań i prezentowanych umiejętności. Wyraził nadzieję, że z tej pionierskiej grupy wyłonią się przyszli Instruktorzy Fascial Fitness, którzy będą szkolić kadry fitness w rodzimym języku.
Dla HandsOn zadowolenie uczestników szkolenia jest największą nagrodą za niemały trud włożony w organizację i jednocześnie motywacją i zobowiązaniem do zaspokojenia oczekiwań dalszego szkolenia naszych klientów i rozwoju Fascial Fitness w naszym kraju.
Szczególne podziękowania również należą się Mariuszowi Kurkowskiemu, za trudy tłumaczenia bardzo trudnego, specjalistycznego tekstu. Dziękujemy Sempre Taniec & Fitness za życzliwe przyjęcie i wsparcie techniczne.

Ron Coutts w Katowicach

W dniach 14 – 15 września 2013r na katowickiej GWSH miał miejsce kurs Anatomy Trains Associated Class poprowadzony wspólnie przez Rona Couttsa i Tomasza Zagórskiego.
Nasz gość z Aberdeen w Szkocji, specjalizujący się w terapii sportowej podzielił się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą w zakresie pracy powięziowej. Obaj instruktorzy są na ścieżce prowadzącej do certyfikacji, trenują prowadzenie kursów AT i przygotowują się do końcowego egzaminu certyfikującego. Dzięki temu wydarzeniu kolejne 24 osoby mogły poznać Anatomy Trains i móc spróbować swoich sił w praktycznym zastosowaniu technik uwalniania powięziowego pod okiem instruktorów. Dziękujemy wszystkim za miłą atmosferę podczas szkolenia oraz GWSH za jego organizację.

Nauczanie Anatomy Trains

W pierwszej połowie tego roku Tomasz Zagórski miał okazję poprowadzić kilka szkoleń Anatomy Trains Associated Class, których celem był trening nauczania materiału Anatomy Trains przed przystąpieniem do ostatecznego egzaminu certyfikującego.

Było to niezwykłe doświadczenie, spotkanie wielu ciekawych ludzi, chcących poznać i zrozumieć budowę i działanie naszego narządu ruchu, zrozumieć wpływ środowiska i naszych działań terapeutycznych na zmianę struktur ciała, nauczyć się widzieć ciało całościowo i wykorzystywać ten obraz w tworzeniu strategii terapii, lub po prostu nauczyć się nowych technik. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte podczas tych szkoleń zastosowane w codziennej praktyce będą najlepszą nagrodą za Wasz wkład w zawodowy rozwój nowego instruktora.

Opinie uczestników:

Miałam przyjemność uczestniczyć w kursie Anatomy Trains prowadzonym przez Tomasza Zagórskiego w Krakowie. Przyjeżdżając na ten warsztat miałam już pewną wiedzę i praktykę w pracy z powięzią. Częściowo znałam też techniki rozluźniania mięśniowo – powięziowego. Jednak dopiero przedstawiona tam koncepcja całych taśm mięśniowo – powięziowych pozwoliła mi w pełni wykorzystywać w praktyce moją wiedzę. Kurs dał mi kolejne bardzo przydatne i praktyczne narzędzie do oceny fizjoterapeutycznej moich małych klientów. Był prowadzony opierając się na rozwiązywaniu konkretnego problemu, który na początku wspólnie wszyscy uczestnicy określali wykorzystując BodyReading. Taki sposób uczenia się bardzo mi odpowiadał. Sprawiał, że kurs był cały czas interesujący, a „burza mózgów” inspirowała do dalszego, tak samo, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów klientów już w swoim gabinecie. Jestem bardzo zadowolona z tego dwudniowego szkolenia.

Aleksandra Koziorowska

Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce

W okresie: listopad 2012 – maj 2013 Instytut Treningowy HandsOn realizował szkolenie: Masaż klasyczny z elementami rehabilitacji ruchowej dla uczniów Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce.

Szczególne podziękowania składamy Pani Mgr Jolancie Turek, koordynującej projekt, za okazanie wszelkiej pomocy celem optymalnego prowadzenia szkolenia. Całość projektu finansowana była ze środków UE.

Body Reading Piazenza

W dniach 1 – 2 maja 2013r, w przepięknej scenerii Studio 38 łączącej renesansową architekturę z nowoczesnym sprzętem Pilates odbył się Kurs BodyReading prowadzony przez Toma Myersa. Kurs był przeznaczony głównie dla specjalistów leczenia ruchem. Drugim asystentem (oprócz właścicielki Studia 38 Cristiny Ferri) był Tomasz Zagórski z HandsOn.

 

Penn Relays 2013

27 kwietnia 2013r w Filadelfii odbyła się kolejna edycja zawodów sztafetowych USA vs Reszta Świata (Penn Relays). O randze i tradycjach tego wydarzenia może świadczyć obecność ponad 40 tysięcy widzów, czy blisko 500 wyścigów w ciągu dwóch dni.
W biegu indywidualnym wygrał Christophe Lemaitre (FRA), z niezłym jak na otwarcie sezonu czasem 10.29s. Opiekę terapeutyczną nad reprezentacją Francji podczas zawodów oraz zgrupowania przygotowawczego w Miami zapewniał Tomasz Zagórski.
Christophe Lemaitre, to najszybszy nie Afro-Amerykański sprinter w historii (9.92s – 100m).

 

 

Connect 2013 Ulm

W dniach 12 -14 kwietnia 2013r w niemieckim Ulm odbyła się konferencja poświęcona szeroko rozumianym zagadnieniom tkanki łącznej w kontekście ich zastosowania w medycynie sportowej. Była to okazja do spotkania najwybitniejszych autorytetów w tej dziedzinie i zaowocowała wieloma ciekawymi dyskusjami i publikacjami. Tomasz Zagórski, przy okazji prezentacji pracy pt. „Possibilities of application of stretching of the myofascial units in warm water” zwrócił uwagę na konieczność badań nad zachowaniem się tkanki łącznej w środowisku wodnym, co również wywołało ciekawą dyskusję.

Kurs w Busku Zdroju

W dniach 23 – 24 marca 2013r odbył się kurs Anatomy Trains (Associated Class) zorganizowany dla pracowników 21 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Busku Zdroju.
Dzięki niemu rehabilitanci mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami pracy na powięzi i wzbogacić swój warsztat. Serdeczne podziękowania dla Pani Dr Agnieszki Nitery-Kowalik za zorganizowanie szkolenia oraz dla wszystkich uczestników za wspaniałą atmosferę podczas zajęć.

Body Reading 101

Kolejna nowość sprowadzona przez HandsOn do Polski – kurs BodyReading 101 Wizualna Ocena wg Koncepcji Anatomy Trains.
Mike Doxey poprowadził w Krakowie pionierskie szkolenie, które spotkało się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Cieszymy się, że możemy dostarczać najlepszym terapeutom w kraju kolejnych nowych i użytecznych narzędzi pracy.

Londyn 2012

Igrzyska Olimpijskie są ukoronowaniem czterech lat pracy sportowca. Ale nie tylko, również trenera, terapeuty i innych osób zaangażowanych w przygotowanie. Sam udział jest już nagrodą, a oglądanie na żywo swoich podopiecznych w walce o medale jest nie lada przeżyciem. Dla Tomasza Zagórskiego były to już drugie Igrzyska na żywo, w tym przypadku najbardziej zainteresowany był rywalizacja swoich podopiecznych chodziarzy: Hassanina Sebei (TUN, 20km) i Johana Diniza (FRA 50km).

Tom Myers w Krakowie

W marcu 2012r HandsOn był organizatorem niezwykłego wydarzenia – szkolenia Anatomy Trains prowadzonego przez samego twórcę koncepcji Toma Myersa.
Międzynarodowa grupa wybitnych terapeutów, wśród których licznymi przedstawicielami były osoby posiadające tytuł PhD, autorzy książek i wykładowcy, mogła uczyć się od samego twórcy koncepcji, pod jego nadzorem również Tomasz Zagórski mógł poprowadzić część materiału w ramach treningu przygotowującego do uzyskania uprawnień certyfikowanego instruktora AT. Tom mógł doświadczyć polskiej gościnności, poznać Kraków od ciekawej strony (wycieczka po komunistycznej Nowej Hucie, kolacja w restauracji starszej niż historia USA), czy odpocząć, co bardzo sobie cenił.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tunisienne Federation d`Athletisme

W grudniu 2011 Tomasz Zagórski rozpoczął pracę w Tunezyjskiej Federacji Lekkoatletycznej.
Do jego obowiązków należy praca terapeuty sportowego odpowiedzialnego za przygotowanie elity zawodników tunezyjskich przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Obozy treningowe odbywały się głównie we Francji, Tunezji i RPA.

Konferencja RPA

W październiku 2011r w Johannesburgu odbył się najbardziej liczący się w Afryce kongres specjalistów medycyny sportowej.Na zaproszenie organizatorów Tomasz Zagórski wystąpił z wykładem: Modern Hydrotherapy in Elite Sport.

http://www.sasma.org.za/forms/SASMA%202ND%20ANN%202011.pdf

 

Anatomy Trains Teacher Training

Koncepcja Anatomy Trains dynamicznie rozwija się ciesząc się coraz większym zainteresowaniem na świecie i w związku z tym Tom Myers postanowił wyszkolić nowych instruktorów aby sprostać zapotrzebowaniu na szkolenia. Kryteria kwalifikacji na szkolenie instruktorskie z założenia miały zagwarantować wybór osób, które będą w stanie utrzymać wysoki standard nauczania: doświadczenie terapeutyczne i dydaktyczne, osiągnięcia, miejsce zamieszkania w kontekście zapotrzebowania na szkolenia. Tomasz Zagórski zakwalifikował się na szkolenie jako jedyny kandydat z Europy Środkowo Wschodniej. Szkolenie odbyło się w malowniczo położonej siedzibie Kinesis – w Walpole w USA. Poza niewątpliwie wysokimi walorami merytorycznymi szkolenie było okazją do spotkania ponad 20 wysokiej klasy specjalistów, wymiany doświadczeń i poglądów. Mieliśmy okazję wziąć udział w tradycyjnym Lobster Party z najlepszym homarem w Maine. Po ukończeniu szkolenia Tomasz Zagórski uzyskał pierwsze w Polsce uprawnienia Anatomy Trains Associated Teacher pozwalające na prowadzenie kursów niecertyfikowanych (zawierających taki sam materiał jak certyfikowane) – pierwszy krok na długiej ścieżce certyfikacji.

 

Bad Ragaz Ring Method

W czerwcu 2011 HandsOn zyskał kolejne narzędzie terapeutyczne w postaci aktywnej formy zajęć w wodzie – Bad Ragaz Ring Method.
Jest to doskonałe uzupełnienie pasywnych form, z których najskuteczniejsza to terapia Watsu. Szkolenie odbyło się w szwajcarskiej klinice w Valens i prowadzone było przez Ursa Gampera i Johana Lambecka, czołowych specjalistów w tej dziedzinie. Warto podkreślić, że Tomasz Zagórski jest jednym z dwójki pierwszych w Polsce specjalistów pracujących tą metodą (wraz z Anną Banaś z Radomia).

Rekord Świata

6 czerwca 2010 roku, podczas mitingu Lekkoatletycznego Enea Cup w Bydgoszczy Anita Włodarczyk wynikiem 78,30m poprawiła swój własny Rekord Świata w rzucie młotem.
Poprzedni jej rekord z Berlina okupiony został słynnym skręceniem kostki – rehabilitację po operacji przeprowadził Tomasz Zagórski, który zajmował się również odnową biologiczną naszej zawodniczki w okresie przygotowawczym poprzedzającym rekordowe osiągnięcie. Gratulujemy!

 

Targi SPA i Wellness Łódź

W dniach 12- 14 września 2009 odbyły się pierwsze Targi SPA i Wellness (Nie tylko dla biznesu) w Łodzi.
Była to kolejna impreza targowa, której uczestnicy mieli możliwość obejrzeć pokazy sesji Watsu®. W ramach Targów (w części branżowej) miał miejsce wykład Tomasza Zagórskiego: Watsu® w SPA.

MŚ Brelin 2009

W dniach 15 – 23 sierpnia 2009r odbywały się w Berlinie Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce. 17 sierpnia był polskim dniem, kiedy to Szymon Ziółkowski po wspaniałej walce zdobył srebrny medal w rzucie młotem.
Jest to wynik szczególny, wywalczony po czteroletniej przerwie w zdobywaniu medali spowodowanej nieudaną współpracą z białoruskim trenerem-katem, okresem zwątpienia władz sportowych i kibiców w uzyskiwanie znaczących wyników i bardzo trudnym dla całej grupy czasie po tragicznych wydarzeniach w Portugalii, gdy odeszła od nas Kamila.

Terapeutą Szymona w całym czteroletnim okresie (z małą przerwą w zimie 2009) był Tomasz Zagórski, dla którego był to czwarty medal MŚ w 2009r zdobyty przez zawodnika objętego indywidualną współpracą (po 2 złotych i brązowym Justyny Kowalczyk).
Serdeczne gratulacje dla Szymona od całego Teamu HandsOn!

3 Targi SPA & Wellness Kraków 2009

W dniach 29-31 maja 2009 odbyły się 3 Targi SPA & Wellness w Krakowie, podczas których Instytut Treningowy HandsOn przeprowadził premierowy pokaz Tantsu™ oraz Tantsu™ na cztery ręce.
Tantsu może mieć doskonałe zastosowanie w SPA, a pierwszy kurs w Polsce poprowadzi sam twórca Harold Dull. Dla gości Targów HandsOn udostępnił możliwość skorzystania z darmowego masażu krzesełkowego OnSite.

 

Kurs Instruktorski Watsu ITC

W dniach 1-8 maja 2009 w Laskowej odbył się kurs instruktorski ITC prowadzony przez Mary Theri Thomas z USA. Kurs ukończyli: Paulina Orzeł-Zagórska i Tomasz Zagórski i tym samym uzyskali pierwsze w Polsce i Europie Wschodniej uprawnienia do prowadzenia kursów Watsu®.

 

Sukcesy Justyny

Nasza biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk odniosła w bieżącym sezonie życiowy sukces. Najpierw zajęła 4 miejsce w prestiżowym cyklu zawodów Tour de Ski. Następnie zdobyła 3 medale Mistrzostw Świata w Libercu: dwa złote i jeden brązowy. Wygrała kilka zawodów PŚ. I na koniec tryumfowała w klasyfikacji generalnej PŚ. Opiekę fizjoterapeutyczną nad Justyną w tym czasie sprawował Tomasz Zagórski z HandsOn.

Poland’s gold medal winner Justyna Kowalczyk holds her medals after the medal ceremony of the Women’s 30 km Mass Start race at the Cross Country competitions of the Nordic World Ski Championships in Liberec, Czech Republic, Saturday, Feb. 28, 2009. (AP Photo/Jens Meyer)

Watsu 3 z Haroldem Dullem

W dniach 25-29 października 2008 w Krynicy miało miejsce niezwykłe wydarzenie – pierwszy w Europie Wschodniej kurs Watsu® prowadzony przez jego twórcę Harolda Dulla.
W kursie wzięli udział studenci z Polski i Węgier, którzy mogli czerpać wiedzę z samego źródła i w zgodnej opinii uczestników był to niezapomniany i najbardziej wartościowy kurs Watsu®. Również Harold był zadowolony z wysokiego poziomu studentów, dobrej organizacji i rozwoju Watsu® w Polsce. Dzięki temu Harold odwiedzi ponownie nasz kraj we wrześniu 2009 prowadząc kurs Watsu® 3 i Basic Tantsu .

Argentyna

Łukasz Cierpich z teamu HandsOn, po zakończeniu pracy z kadrą kajakarzy górskich objął opieką zawodniczki Kadry Olimpijskiej narciarstwa zjazdowego PZN. Jednym z jego pierwszych obozów był wyjazd do Argentyny, którego celem był trening na lodowcu o niezbyt dużej wysokości (1600m n.p.m.)

Pekin

W dniach 4-14 kwietnia 2008 Agnieszka Golik z teamu HandsOn wraz z Kadrą Olimpijską kajakarzy górskich pojechała do Pekinu na pierwszy obóz treningowy, który miał na celu zapoznanie zawodników z warunkami i obiektami, na których będą rywalizować podczas Igrzysk.

 

Obozy klimatyczne PZLA

W okresie luty – kwiecień 2008 kadra rzutów przygotowująca się do Igrzysk w Pekinie przebywała na zgrupowaniach klimatycznych w Portugalii i RPA.
Był to okres bardzo intensywnej pracy, odnową biologiczną zajmował się Tomasz Zagórski z HandsOn. Bardzo cenioną przez zawodników była forma odnowy psychicznej w postaci wycieczek w dniu wolnym od treningu – do Sun City, afrykańskiego centrum rozrywki i na Gibraltar podczas obozu w Portugalii. Zawodnicy systematycznie korzystali również z terapii Watsu®

Obóz w RPA

W dniach 22 stycznia do 16 lutego 2007r Marta Frankiewicz z HandsOn przebywała na obozie sportowym w Pochestroon (RPA) z 7-osobową kadrą narodową chodu sportowego.
Był to pierwszy obóz klimatyczny chodziarzy w toku przygotowań do MŚ Osaka 2007. W ramach wypoczynku zawodnicy podziwiali atrakcje Sun City.
W okresie 1-16 marca 2007r miał miejsce kolejny obóz klimatyczny, tym razem na Dżerbie (Tunezja), kadry narodowej chodu sportowego. Uczestniczyła w nim również kadra juniorów – w sumie 20 zawodników, którymi opiekowała się Marta Frankiewicz z teamu HandsOn.

Pierwszy kurs Watsu w Polsce

W dniach 29 września – 4 października w Krakowie odbył kurs Watsu® I stopnia dla pracowników HandsOn.
Zajęcia odbywały się w Pielgrzymowicach wykorzystując sprzyjający relaksacji klimat podkrakowskiej wsi. Dzięki przeszkoleniu pracowników HandsOn wiele korzyści rehabilitacyjnych i relaksacyjnych płynących z Watsu® będzie bardziej dostępne w naszym kraju.

 

Kombinacja Norweska 2006

Od maja bieżącego roku Anna Pałac i Tomasz Zagórski objęli obowiązki odnowy biologicznej kadry narodowej kombinacji norweskiej PZN w przygotowaniach do sezonu 2006/2007. Jest to kontynuacja współpracy z konkurencjami klasycznymi PZN. Zawodnicy trenują na zgrupowaniach krajowych (gł. w Zakopanem) i zagranicznych (gł. w austriackim Ramsau).

Ola Taistra

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż od obecnego sezonu mamy przyjemność pomagać w treningu jednej z najlepszych na świecie zawodniczek w wspinaczce skałkowej – Oli Taistrze.

Trzymamy kciuki!!!

 

Puchar Europy w Rzutach Izrael 2006

W dniach 18-19 marca 2006 w Tel Avivie odbył się Zimowy Puchar Europy w Rzutach, w którym nasi reprezentanci odnieśli duży sukces wygrywając 5 z ośmiu konkurencji i w jednej zajmując 3 miejsce (T.Majewski – pchnięcie kulą). Swoje konkurencje wygrali: K.Skolimowska i Sz.Ziólkowski – rzut młotem, W.Potępa i P.Małachowski – rzut dyskiem i I.Janik – rzut oszczepem. Zarówno i Izraelu jak i na poprzedzających obozach w Portugalii i Chorwacji naszymi zawodnikami opiekował się T.Zagórski z HandsOn.

Obóz w Portugalii

W dniach 10-25 stycznia 2006r najlepsi polscy chodziarze (G. Sudoł, R. Magdziarcyzk i B. Kuciński) pojechali się na obóz treningowy do Albufeiry w Portugalii. W tym samym miejscu trenowała również Grażyna Syrek, przygotowująca się do maratonu. Odnowę naszym zawodnikom zapewniał T. Zagórski z HandsOn. W czasie wolnym od treningu zawodnicy zwiedzali klifowe wybrzeże Algarve, w tym najbardziej wysunięty na południowy-zachód Przylądek Sarges.

Indywidualny Program Odnowy Biologicznej

W październiku 2005 roku Kamil Murzyn, jeden z najlepszych biegaczy w Polsce w kategorii juniora, specjalista biegów średnich rozpoczął współpracę z HandsOn od obozu regeneracyjnego po sezonie.
Zadaniem HandsOn jest zaplanowanie i przeprowadzenie kompleksowego programu odnowy biologicznej jak również pomoc w planowaniu diety, wspomagania itp. oraz naukowej analizie treningu.
12 listopada 2005 w Tilburgu (HOL) Kamil Murzyn, na co dzień korzystający z usług HandsOn, zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w biegach przełajowych razem z polską drużyną.

Gratulujemy !!!

Liga Lekkoatletyczna Kraków 2005

W dniu 3. IX.2005 roku na stadionie AWF Kraków odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski. Ekipa HandsOn zabezpieczała pełną odnowę dla zawodników AZS-AWF Kraków, którzy ostatecznie zajęli 3 miejsce w tych zawodach.

 

Obóz w Font-Romeu

W dniach 21 czerwiec – 21 lipiec 2005r miało miejsce zgrupowanie kadry narodowej chodu sportowego na treningu wysokogórskim w Font-Romeu we francuskich Pirenejach. Wzięli w nim udział wszyscy zawodnicy przygotowujący się do sierpniowych mistrzostw świata w Helsinkach- R.Magdziarczyk, G.Sudoł, B.Kuciński, R.Augustyn, K.Kalka, R.Dyś, R.Fedaczyński oraz przeszkodowcy R.Popławski i J.Czaja. Ośrodek w Font-Romeu, położony na wys. 1836m npm jest bardzo popularny wśród lekkoatletów, zwłaszcza przed głównymi imprezami sezonu, można spotkać tu całą lekkoatletyczną śmietankę.
Nasi zawodnicy w ramach odnowy po ciężkim treningu korzystali m.in. z kąpieli siarkowych w Dorres, czy też w ramach dnia wolnego wypoczywali na plażach Costa Brava.

Obóz w Meksyku

Od 21 marca do 20 kwietnia 2005r reprezentacja polskich chodziarzy w składzie: R.Magdziarczyk, G.Sudoł, B.Kuciński, R.Augustyn, K.Kalka oraz K.Kisiel – trener, T.Zagórski – terapeuta przebywała na obozie klimatycznym w Queretarro w Meksyku. Oprócz Polaków, w tym samym czasie byli tam Irlandczycy i Hiszpan F.Fernandez, którzy również korzystali z polskiej szkoły masażu. Jednym z elementów odnowy było zwiedzanie zabytków pobliskich miasteczek, czy jazda na quadach – co przyczyniło się do urozmaicenia monotonii treningu.

 

Watsu 2005 Holandia

W okresie od 14 do 20 sierpnia Tomasz Zagórski wziął udział w organizowanym przez The Watsu Institiuut Netherlands w Milheeze kursie drugiego stopnia Watsu w formie powtórzenia, który po raz pierwszy ukończony został w sierpniu 2002r. Głównym celem uczestnictwa w kursie było poznanie najnowszych technik Watsu i możliwości zastosowań ich w badaniach naukowych.

 

Puchar Świata w Kombinacji Norweskiej – USA 2004

Na początku grudnia 2004r kadra polskich kombinatorów norweskich w skromnym składzie Janusz Zygmuntowicz -zawodnik, Lech Pochwała-trener i Tomasz Zagórski- terapeuta udała się na zawody Pucharu Świata do USA (Steamboat Springs i Lake Placid).
Niestety, kontuzja, którą Janusz odniósł podczas pierwszego startu była zbyt poważna, aby mógł skutecznie rywalizować w kolejnych zawodach.

 

Mistrzowstwa Europy w Kajakarstwie Górskim Kraków 2004

W dniach 10-12 września 2004r w Krakowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie Górskim. Za odnowę naszej kadry zarówno podczas mistrzostw jak i zgrupowania je poprzedzającego odpowiedzialny był Tomasz Zagórski z HandsOn.

 

Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004

Igrzyska – słowo, które w nie mniejszym stopniu co zawodników, elektryzuje trenerów i ludzi związanych ze sportem. Jest to zakończenie pewnego etapu pracy i nagroda za wysiłek w niego włożony. Dla T. Zagórskiego były to pierwsze Igrzyska, które mógł obserwować na żywo podczas krótkiego prywatnego pobytu wraz z Zbyszkiem Nadolskim – trenerem Grażyny Syrek, biorącej udział w maratonie. Kolejnym startem było chód na 20km pań, w którym brała udział Sylwia Korzeniowska, zawodniczka z którą T.Z pracował najwięcej. W biegu na 1500m startowała W. Frankiewicz-Janowska, koleżanka klubowa na której wiele lat wcześniej T.Z. doskonalił swoje techniki masażu. Jednak najwięcej radości sprawił wszystkim Robert Korzeniowski – profesor chodu. Jak zapowiedział tak zrobił: zakończył karierę zdobywając czwarty złoty medal olimpijski.

Gratulacje!!!

 

Obóz w Tourcing

W maju 2004r w trybie awaryjnym spowodowanym chorobą Piotra, gł. terapeuty Roberta Korzeniowskiego, Tomasz Zagórski udał się wraz z rodzeństwem Sylwią i Robertem Korzeniowskimi na obóz treningowy do Tourcing we Francji. Podczas dwutygodniowego zgrupowania zawodnicy ci wzięli udział w dwóch edycjach francuskiej ligi LA, wygrywając wszystkie starty.

 

Skandynawia 2003

Na przełomie lutego i marca 2004r reprezentacja polskich biegaczy narciarskich w składzie: Justyna Kowalczyk, Janusz Krężelok, Maciej Kreczmer oraz A.Wierzytelny, J.Gimbickis, T.Zagórski udała się na zawody Pucharu Świata do Skandynawii uwieńczone licznymi sukcesami. Pierwszy w Sztokholmie (10m J.Krężeloka w sprincie), następnie w Umea (12m J.Kowalczyk w biegu na 10km klasykiem). Przejazd do Norwegii i historyczne zawody w Trondhaim, gdzie 24 lutego 2004r Janusz Krężelok jako pierwszy Polak wygrał zawody PŚ (sprint tech. dowolną). Kolejnym Polakiem na podium był M.Kreczmer (10m). Sprinty w Drammen oraz fińskim Lahti były dla naszych zawodników mniej szczęśliwe-minimalnie przegrali awans do finałów.